czwartek, 17 października 2013

Wyślij nam pocztówkę!

Nadal bawimy się w Postcrossing i dostajemy świetne kartki z całego świata, w tym tygodniu otrzymaliśmy 8 pocztówek, a wśród nich: czeską z kotem w butach, ręcznie robione pieski "3D" z Holandii, kadr z Times Square prosto z Nowego Jorku i psa Akito z Japonii, znanego nam z filmu "Mój przyjaciel Hachiko". W zeszłym tygodniu przyleciała niemiecka kartka-zagadka w stylu gdzie jest Wally. Trzeba było znaleźć skrzynkę pocztową zawieszoną na jednej z wielu palm, którymi porośnięte były kartkowe wyspy. Odpowiedź kryła się pod zdrapką. Zabawne. 


Oczywiście i my wysyłamy pocztówki. Hubert do Tajwanu wysłał nawet własnoręczny szkic kościoła w Nowej Rudzie. 

ALE,

widząc zainteresowanie dzieci kartkami, także tych młodszych, nie związanych z kółkiem Postcrossing, mam do Was prośbę, Drodzy Czytelnicy. Jeździcie w dziwne miejsca, wspinacie się na góry, uczycie małych Japończyków, leżakujecie na wszelakich plażach od Portugalii po Bożków -
wyślijcie nam stamtąd kartkę
Napiszcie w niej gdzie jesteście, czemu to miejsce jest ciekawe, jaka jest u Was pogoda i tak dalej. Adres do wysyłki to:

Grzegorz Szklarczuk
Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha, 
Włodowice 25
57-400 Nowa Ruda

Kartka taka trafi na moją półkę w sekretariacie, (ha, mam takową), a następnie do rąk dzieci i w końcu do gablotki. Jeśli napiszecie adres zwrotny to chętnie Wam odpiszemy.  

A tak poza tym to wciąż jem czekolady z dnia nauczyciela i staram się hodować otrzymanego kwiatka niczym Leon Zawodowiec. Czytam książki pożyczone z noworudzkiej biblioteki pedagogicznej, ukrytej gdzieś w budynku ZUS-u. 

Pamiętajcie o pocztówkach! 

1 komentarze:

Prześlij komentarz

 
;